Вчені знайшли в Новій Зеландії залишки метрового папуги

Вчені з Університету Фліндерс виявили в Новій Зеландії залишки гігантського папуги, який жив на острові близько 19 млн років тому.

Дослідження Heracles inexpectatus, або "Несподіваного Геракла", були опубліковані в статті журналу Biology Letters, повідомляє Бабель.

Heracles inexpectatus або
Heracles inexpectatus або "Несподіваний Геракл"
Brian Choo / Flinders University

Спочатку палеонтологи думали, що кістки належали орлу або предку качки, однак після повторного аналізу встановили власника кісток.

Птах мав зріст до 1 метра і вагу у 7 кг. Він погано літав, але мав розвинені лапи. Папуга Heracles inexpectatus харчувався фруктами та плоттю інших тварин, на що вказує масивний дзьоб.

Точні причини зникнення цього виду невідомі. Проте вчені зазначають, що після прибуття 700 років тому в Нову Зеландію людей, багато видів птахів повністю зникли.

Біологи з Університету Гронінгена підрахували, що для відновлення втраченого біорізноманіття потрібно не менше 50 млн років еволюції.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.