У Києві відкриють памʼятник Ігорю Сікорському. ВІДЕО

У Києві почався процес встановлення пам'ятника авіаконструктору українського походження Ігорю Сікорському.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на прес-службу Київської міської державної адміністрації.

Макет пам'ятника
Макет пам'ятника
Фото: https://www.the-village.com.ua

"За кілька днів ми відкриємо в столиці пам'ятник одному з найвидатніших киян — всесвітньо відомому авіаконструктору Ігорю Сікорському. Пам'ятник, виготовлений за підтримки меценатів, вже встановлюють біля аеропорту, що тепер носить ім'я Сікорського (колишній аеропорт "Жуляни")", — зазначив мер Києва Віталій Кличко.

Автором пам'ятника є архітектор Володимир Журавель, який раніше займався створенням композиції "Діти запускають кораблики", яка встановлена на Поштовій площі.

Сама скульптура виготовлена з бронзи і покрита темно-зеленою патиною. Стоятиме фігура авіаконструктора на гранітній півсфері. Загальна висота пам'ятника становитиме 7,2 м.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.