АНОНС: Лекція «Російсько-українська гібридна війна: історія та сучасність»

У березні минає 5 років від початку російської збройної агресії проти України, а саме: прямого застосування збройної сили та опосередкованих методів підступної російсько-української гібридної війни.

З цього приводу ініціатива "Пам’ять нації" запрошує на лекцію.

 

На лекції ви почуєте про причини, передумови та стратегічні цілі російської агресії проти України. Про політичні, соціально-економічні, гуманітарні, інформаційні та воєнні особливості гібридної війни Росії проти України.

Про локальні успіхи України у протидії російській агресії та шлях до перемоги – головні завдання, які стоять перед Україною.

Лектор: Ігор Рейтерович – кандидат політичних наук, доцент, керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку, доцент кафедри публічної політики та політичної аналітики Національної академії державного управління при Президентові України.

Автор та співавтор 80 наукових статей, монографій, навчальних посібників, численних аналітичних та публіцистичних статей з питань внутрішньої та зовнішньої політики.

Час: 6 квітня, субота, 16:00.

Місце: Козацький дім, пров. Т.Шевченка, 5 (2 поверх), ст.м. Майдан Незалежності.

Вхід вільний

Читайте також:

Дві агресії і ще одна. Як Москва "гібридно" воювала з Україною

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.