У Німеччині відкрили пам’ятник Карлу Марксу

У німецькому місті Трір, де народився Карл Маркс, відкрили пам’ятник філософу. Відкриття було приурочене до 200-річчя з дня народження Маркса.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Die Zeit.

 Фото: Die Zeit.

Пам'ятник місту подарував Китай. Скульптура виконана з бронзи. Разом з постаментом вона сягає висоти 5,5 метра.

У відкритті взяли участь близько 200 гостей, в тому числі китайська делегація.

Посол Китаю в Берліні Ші Мінге назвав статую "свідченням нашого дружнього обміну", яким Китай "хотів передати великому Карлу Марксу повагу і пам'ять Китаю та китайського народу".

Під час відкриття у Трірі пройшли одразу декілька демонстрацій проти появи монумента в місті. За даними поліції, близько 70 людей зібралися на марш ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" під гаслом "Геть Маркса з п’єдестала".

У контр-демонстрації взяли участь 150 осіб, ще близько 300 людей долучились до мітингу прихильників пам'ятника.

Нагадуємо, що президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер під час виступу на заході, присвяченому народженню Маркса, заступився за філософа, заявивши, що його не слід оцінювати за злочини, вчинені його послідовниками через десятиліття після його смерті.

Німецька група, що представляє інтереси жертв комунізму, розкритикувала святкування річниці Маркса.

Читайте також:

У Харкові повалили погруддя Георгію Жукову. ФОТО

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.