У Києві може з’явитися 18-метрова статуя княгині Ольги

Із такою ініціативою виступив міський голова – Віталій Кличко.

Про це йдеться на особистій сторінці київського мера.

"У Києві триває заміна старих в’їзних знаків в місто на нові, кожен з яких символізуватиме якусь особливість нашої столиці. Минулого року встановили новий знак на Бориспільському шосе, яке веде з аеропорту "Бориспіль" до столиці.

Кожен, хто заїжджає зі сторони Борисполя, може побачити 3-метрові букви "Київ" та силует захисника нашого міста – Архистратига Михаїла", - сказав Віталій Кличко.

В'їзд до Києва зі сторони Борисполя. Фото: Киев - Сегодня 

Також він зауважив, що на в’їзді до різних міст світу розташовані символи цих населених пунктів. Зокрема, в Берліні – ведмідь, в Бремені – велика скульптура Бременських музикантів, а коли заїжджаєш до Києва, бачиш лише невеличкі таблички. "Тому ми вирішили встановити в'їзні знаки з символами нашого міста", - сказав Київський міський голова.

Мер підкреслив, що один з символів Києва – княгиня Ольга. Її силует, висотою 18 метрів, буде розміщено на в’їзді до Києва з Житомирської траси. "В'їзні знаки – це одна з візитівок нашого міста для тих, хто приїздить автотранспортом до Києва", - додав Кличко.

Нагадуємо, що нещодавно на Одещині знесли останній пам’ятник комуністичному вождеві.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.