400 снарядів часів Другої світової знайшли під Києвом

У лісі під с. Калинівка макарівського району Київської області знайшли 400 снарядів часів Другої світової війни.

Артилерійські снаряди різного калібру досі мають запали, тобто залишаються небезпечними, передає "ТСН".

Знахідку виявили місцеві мешканці й викликали вибухотехніків. За їх даними, снаряди використовувалися для знищення фортифікаційнийх споруд і бронетехніки.

"Корозія, пролежали в землі 70 років... Усі ці механізми порушені. Тобто, не знаєш, що може статися", - повідомив журналістам сапер Євген Баліцький.

"Людина, яка б могла з ними якісь механічні або термічні дії робити - скажімо, здати на метал, в якихось своїх цілях використовувати, як макет використовувати, це моглоб призвести жо фатальних наслідків", - говорить начальник управління реагування Головного управління ДСНС України в Київській обл. Анатолій Врублевський.

Працівники ДСНС обстежать інші ділянки лісу, аби переконатися, що подібних смертоносних знахідок більше немає.  

Нагадаємо, під час розкопок у столиці Мексики археологи знайшли десять людських скелетів, які було укладено по спіралі.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.