Меморіальну дошку маршалу Блюхеру демонтували в Одесі. ФОТО

Одеські комунальники демонтували меморіальну дошку, встановлену на згадку про радянського воєначальника часів Громадянської війни Василя Блюхера.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на інформагентство "Трасса Е-95".

Демонтаж дошки було проведено на виконання Закону України "Про засудження комуністичного і нацистського  тоталітарних режимів". Меморіальна дошка розташовувалася на фасаді будинку, де в 1920—1921 рр. жив командир 51-ї Перекопської дивізії Блюхер, що також свого часу займав пост начальника військ Одеської губернії.

Місце, де раніше висіла дошка Блюхеру

ДОВІДКА:

Василь Блюхер (1890—1938) — радянський військовий, державний, партійний діяч. Маршал Радянського Союзу (1935), кавалер Ордена Червоного Прапора № 1(1918), Ордена Червоної Зірки №1(1930). 

У 1938 році був заарештований у ході масових репресій в РСЧА і 9 листопада 1938 помер у Лефортівській в'язниці від тортур на допитах. Посмертно реабілітований у березні 1956 року.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.