В Інтернеті з'явився сайт із базою декомунізованих населених пунктів
В Інтернеті з'явився сайт "Перейменовані населені пункти та райони України" із повним переліком декомунізованих населених пунктів.
Про це повідомив "Історичній правді" розробник сайта Максим Кобєлєв.
"Давно хотів зробити, і частково був зробив, але довести до ладу ніяк руки не доходили. Оскільки в мене назбиралося море інформації, то я подумав чи не варто якоїсь її викласти у відкритий доступ. Бо ця інформація справді багато кому може стати в пригоді", - поділився Максим історією створення сайта.
Сайт являє собою невибагливу сторінку, в центрі якої - таблиці з переліком перейменованих населених пунктів. Таблиця розподілена на категорії: "Нова назва", "Колишня назва", "Тип" (село, смт, місто), "Регіон" (область), "Район" і "Постанова ВРУ" (відповідно до якої перейменовано).
Доступна також функція пошуку за цима параметрами. Окремо є вкладка зі списком декомунізованих районів.
Ліва бічна панель містить коротку довідку про те, що таке декомунізація та про деякі її особливості.
Перелік подається за даними Українського інституту національної пам'яті і є вичерпним списком усіх населених пунктів і районів, що одержали нові назви в рамках декомунізації.
Сайт доступний за лінком http://renamings.in.ua.
Діяльність Максима Кобєлєва не обмежується тільки створенням сайта з декомунізованими містами.
"По-перше, я програміст, по-друге, цікавлюся, відстежую і беру участь в декомунізації. Море годин витратив протягом останніх років, наприклад, на збір інформації про перейменування вулиць у населених пунктах України. На основі цих даних оновлюю інформацію і "Вікіпедії", раніше також на "Гугл-мапах", - розказав Кобєлєв "Історичній правді".
Нагадаємо, раніше викладали онлайн базу всіх перейменованих міст, сіл, селищ і районів у вигляді онлайн-таблиці.
Дивіться також:
50 тисяч декомунізованих вулиць. Інфографіка від Інституту нацпам'яті