Мер декомунізованого міста на Полтавщині судитиметься за стару назву
Міський голова Заводського (Лохвицький район Полтавщини) Віталій Сидоренко заявив про намір судитися з депутатами ВР, які проголосували за перейменування міста.
Про це повідомляє В Полтаві.
За його словами, громада міста збирається подавати позов до Вищого Адміністративного суду, щоб повернути стару назву Червонозаводське.
"Що, в нас у країні заборонений червоний колір? Що в цьому такого страшного? - наголосив Сидоренко. - Немає в тій назві комуністичної символіки, як це трактують".
Мер додав, що депутати міськради провели опитування серед мешканців міста, поспілкувавшись з 1907 громадянами, 94% з них підтримують повернення старої назви.
"Як це у нас вийде? Поживемо - побачимо", - сказав міський голова.
Нагадаємо, у лютому 2016 року Верховна Рада на виконання законів про декомунізацію перейменувала 175 населених пунктів, в тому числі і Червонозаводське на Заводське.
Декомунізаційні закони, серед яких є й закон про заборону пропаганди комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки, вступили в дію 21 травня 2015 року.
Згідно з законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки" місцеві ради мали ухвалити рішення про нові назви до 21 листопада 2015 року.
Згідно з законами, до назв, які слід перейменовувати, належать ті, у яких використані імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки (напр. Свердловськ, Жданов, Дніпродзержинськ, Кіровоград, вул. Якіра, пл. Урицького).
Також підлягають зміні найменування, у яких використано назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік та похідні від них (напр. вул. 50 років СРСР, площа Радянської Туркменії).
Підлягають зміні назви, які пов’язані з діяльністю Комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницею Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України. (напр. вул. Жовтневої революції, станція "Більшовик", проспект 40-річчя Жовтня, пров. Чекістів, платформа "Ім. XXI З'їзду").
Винятки для перейменування становлять назви, пов’язані із видатними радянськими діячами української науки та культури, а також із рухом опору та вигнанням нацистських окупантів з території України.
Інші матеріали за темами ДЕКОМУНІЗАЦІЯ та ТОПОНІМІКА