Окупанти хочуть перейменувати Турецьку вулицю в Сімферополі

Так званий "голова адміністрації" окупованого Сімферополя Геннадій Бахарєв підтримав ідею перейменувати Турецьку вулицю міста у вулицю Олєґа Пєшкова - загиблого в Сирії російського пілота Су-24.

Про це повідомляє Meduza.

За словами Бахарєва, рішення повинні затвердити місцеві "депутати": "Вони розглянуть на комісії, потім на сесії, і тоді вже будемо змінювати таблички", - сказав він.

Як відомо, Олєґ Пєшков загинув 24 листопада. Турецький винищувач збив російський бомбардувальник Су-24, який брав участь у військовій операції РФ у Сирії.

Туреччина заявила, що бомбардувальник порушив її повітряний простір; РФ ці звинувачення відкинула. Обидва пілоти катапультувалися. Пєшков загинув (ймовірно, в результаті вогню із землі); штурману вдалося врятуватися.

Нагадаємо, вже кілька років кримськотатарські організації пропонують назвати аеропорт "Сімферополь" іменем Амет-хана Султана - льотчика-аса часів Другої світової війни, двічі героя СРСР, автора листа до радянського керівництва з проханням дозволити депортованим татарам повернутися на батьківщину.

Місцеві комуністи і проросійські організації виступають проти цього перейменування. Амет-хана Султана та інших представників кримськотатарського народу неправдиво звинувачують у співпраці з нацистами.

Інші матеріали за темами ТОПОНІМІКА та ОКУПАЦІЯ

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.