У Севастополі спаплюжили вказівники до турецького меморіалу. ФОТО

В Севастополі невідомі вандалізували вказівник, який показує шлях до Меморіалу турецьким воїнам.

Про це у своєму Facebook написав голова Азербайджанської громади Криму Рагім Гумбатов.

На вказівнику, що показує напрямок до меморіалу, зведеного на честь турецьких воїнів, полеглих у Кримській війні [1853-1856 pp.], написали лайку, зазначив Гумбатов.

Він нагадав, що це не перший факт наруги над меморіалами загиблим у Кримській війні. У 2009 році вандалізували монумент азербайджанським воїнам, які брали участь у звільненні Севастополя від нацистських окупантів.

Фото: FB Рагіма Гумбатова

"У 2014-му було осквернено турецький меморіал, - зазначив кримський азербайджанець. - У травні нинішнього року знову вандалізували азербайджанський пам'ятник. "Війни" з мертвими нікому честі не роблять".

Нагадаємо, окупаційна влада Сімферополя організувала публічне спалення опудала президента Туреччини.

Кілька днів тому "голова адміністрації" окупованого Сімферополя Геннадій Бахарєв підтримав ідею перейменувати Турецьку вулицю міста у вулицю Олєґа Пєшкова - загиблого в Сирії російського пілота Су-24.

У 2012 році  Британія повідомила, що планує спорудити в Севастополі меморіал загиблим у Кримській війні британським воїнам.

Інше за темами ВАНДАЛІЗМ, ТУРЕЧЧИНА та КРИМСЬКА ВІЙНА

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.