ТЕРОРИСТИ ІДІЛ ПІДІРВАЛИ ТРІУМФАЛЬНУ АРКУ В ПАЛЬМІРІ. Фото

Бойовики радикального угруповання "Ісламська держава" підірвали Тріумфальну арку в контрольованому ними місті Пальміра (провінція Хомс).

Про це повідомив глава сирійського управління зі збереження пам'яток старовини Маамун Абдулкарім, передає Reuters.

Монументу часів римського правління було близько двох тисяч років.

"Ісламська держава Іраку та Леванту" (ІДІЛ) захопила Пальміру, стародавні руїни якої - один з шести об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Сирії, у травні 2015 року.

 Тріумфальна арка в Пальмірі

Місто було розташоване у пальмовій оазі (арамейська назва Тадмор - "місто пальм") в пустелі на караванному шляху. Відоме з ІІ тисячоліття до нашої ери. В ІІ сторіччі нашої ери захоплена Римом, у ІІІ cторіччі отримала статус колонії (міського поселення громадян Риму).

Збудований у часи Римської імперії архітектурний комплекс Пальміри називали перлиною в колекції Світової спадщини в Сирії. Тріумфальна арка була одним із найкраще збережених об'єктів комплексу, ставши одним із символів пізньоантичної архітектури.

Радянський підручник "Історія стародавнього світу"

Перед тим як залишити місто, сирійська армія евакуювала більшу частину його жителів і найбільш цінні історичні реліквії центрального музею Пальміри.

Місяць тому бойовики влаштували потужний вибух в головному храмі святилища бога Бела, який вважався головною історичною пам'яткою комплексу, що збереглася практично в первозданному вигляді.

Підірваний храм Баала. Фото: The Guardian

Також вони підірвали розташований неподалік храм Баала (Баалшаміна), споруджений у другому столітті нашої ери.

УП

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.