Прифронтовий Дзержинськ перейменували на Торецьк
Депутати міської ради прифронтового Дзержинська (Донецька область) ухвалили рішення про перейменування міста в Торецьк.
Про це повідомляють Новости Донбасса.
Нова назва пояснюється тим, що місто розташоване біля річки Кривий Торець.
Для набуття перейменуванням чинності його має підтримати голосуванням Верховна Рада.
Раніше повідомлялося, що Донецька облдержадміністрація оголосила конкурс на нову назву для міста. Автору кращої назви обіцяли 10 тисяч гривень. До 1938 року Дзержинськ називався Щербинівка.
Нагадаємо, у вересні 2015 року сесія міської ради Артемівська Донецької області повернула місту історичну назву Бахмут. Це рішення також повинна затвердити ВР.
Нагадємо, що декомунізаційні закони, серед яких є й закон про заборону пропаганди комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки, вступили в дію 21 травня 2015 року.
На основі даних моніторингу Українського інституту національної пам'яті фахівці створили інтерактивну карту з 877 українських населених пунктів, які мають бути перейменовані до 21 листопада.
Згідно з законами, до назв, які слід перейменовувати, належать ті, у яких використані імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки (напр. Свердловськ, Жданов, Дніпродзержинськ, Кіровоград, вул. Якіра, пл. Урицького).
Також підлягають зміні найменування, у яких використано назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік та похідні від них (напр. вул. 50 років СРСР, площа Радянської Туркменії).
Підлягають зміні назви, які пов’язані з діяльністю Комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницею Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України. (напр. вул. Жовтневої революції, станція "Більшовик", проспект 40-річчя Жовтня, пров. Чекістів, платформа "Ім. XXI З'їзду").
Винятки для перейменування становлять назви, пов’язані із видатними радянськими діячами української науки та культури, а також із рухом опору та вигнанням нацистських окупантів з території України.
На офіційному сайті УІНП можна знайти роз’яснення щодо зміни назв та демонтажу пам’ятних знаків, а також карту міст та містечок, що підлягають перейменуванню.
Інші матеріали за темою ДЕКОМУНІЗАЦІЯ