На Алясці знайшли унікального арктичного динозавра. ФОТО

Новий різновид динозавра виявили на Алясці (США).

Про це повідомляє History з посиланням на журнал Acta Palaeontologica Polonica.

Йдеться про різновид так званого "гадрозавра", вперше виявленого на Алясці ще в XIX сторіччі.

Специфіка даного виду гадрозавра, якого ще називають "качкодзьобим" динозавром, в тому, що він мешкав в доволі холодному середовищі, на Півночі Аляски.

Гадрозавр. Фото: animalia-life.com

В ті часи (70 млн років тому) Аляска мала тепліший клімат, ніж нині, з середньою температурою близько сім градусів тепла за Цельсієм. Територія регіону була вкрита глицевими лісами.

Але все одно нововиявлений вид мав місяцями жити в умовах полярної ночі і постійного снігу. На думку науковців, під час глибокого снігу динозавр міг виживати, згризаючи десятками своїх зубів кору й гілляччя з дерев, "наче такий собі рептилоїдний лось".

Вчені припускають, що проблему холоду динозаври могли вирішувати за рахунок пір'я або значного жирового шару довкола тіла.

За час експедицій на Крайню Північ археологи знайшли близько 6 тисяч кісток динозавра, який міг сягати до 10 метрів у довжину.

"Тепер це найбільш вивчений полярний динозавр у світі, - зазначив Патрік Дрюкенміллер з Музею Півночі (підрозділ Університету Аляски). - Ми знайшли кожну кістку цього виду по кілька разів".

Новий вид отримав назву на мові інуїтів (канадських ескімосів) Ugrunaaluk kuukpikensis - "стародавній травоїд". Від інших динозаврів він відрізняється характерною будовою черепа.

Знайдених кісток нового виду вистачить на декілька експозицій

На думку Дрюкенмюллера, даний різновид ящерів вимер унаслідок якоїсь катастрофічної події Льодовикового періоду. Вчений припустив, що тварини не змогли перетнути одну з місцевих річок після того, як потепління спричинило повінь.

Ugrunaaluk kuukpikensis - один із 13 видів динозаврів (включно з велетенським Tyrannosaurus rex), виявлених на Алясці.

Археологи наголошують, що нововиявлений різновид міг бути не холоднокровним, як нинішні рептилії, а тепло- (або частково тепло-) кровним. Дрюкенмюллер підкреслив, що на Півночі Аляски досі не виявлено слідів жодної іншої поширеної в ті час на Землі фауни - ані крокодилів, ані черепах, ані викопних ящірок.

Дивіться також: В Австралії знайшли сліди динозаврів з Південного полюсу. ФОТО, ВІДЕО

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.