На Алясці знайшли унікального арктичного динозавра. ФОТО

Новий різновид динозавра виявили на Алясці (США).

Про це повідомляє History з посиланням на журнал Acta Palaeontologica Polonica.

Йдеться про різновид так званого "гадрозавра", вперше виявленого на Алясці ще в XIX сторіччі.

Специфіка даного виду гадрозавра, якого ще називають "качкодзьобим" динозавром, в тому, що він мешкав в доволі холодному середовищі, на Півночі Аляски.

Гадрозавр. Фото: animalia-life.com

В ті часи (70 млн років тому) Аляска мала тепліший клімат, ніж нині, з середньою температурою близько сім градусів тепла за Цельсієм. Територія регіону була вкрита глицевими лісами.

Але все одно нововиявлений вид мав місяцями жити в умовах полярної ночі і постійного снігу. На думку науковців, під час глибокого снігу динозавр міг виживати, згризаючи десятками своїх зубів кору й гілляччя з дерев, "наче такий собі рептилоїдний лось".

Вчені припускають, що проблему холоду динозаври могли вирішувати за рахунок пір'я або значного жирового шару довкола тіла.

За час експедицій на Крайню Північ археологи знайшли близько 6 тисяч кісток динозавра, який міг сягати до 10 метрів у довжину.

"Тепер це найбільш вивчений полярний динозавр у світі, - зазначив Патрік Дрюкенміллер з Музею Півночі (підрозділ Університету Аляски). - Ми знайшли кожну кістку цього виду по кілька разів".

Новий вид отримав назву на мові інуїтів (канадських ескімосів) Ugrunaaluk kuukpikensis - "стародавній травоїд". Від інших динозаврів він відрізняється характерною будовою черепа.

Знайдених кісток нового виду вистачить на декілька експозицій

На думку Дрюкенмюллера, даний різновид ящерів вимер унаслідок якоїсь катастрофічної події Льодовикового періоду. Вчений припустив, що тварини не змогли перетнути одну з місцевих річок після того, як потепління спричинило повінь.

Ugrunaaluk kuukpikensis - один із 13 видів динозаврів (включно з велетенським Tyrannosaurus rex), виявлених на Алясці.

Археологи наголошують, що нововиявлений різновид міг бути не холоднокровним, як нинішні рептилії, а тепло- (або частково тепло-) кровним. Дрюкенмюллер підкреслив, що на Півночі Аляски досі не виявлено слідів жодної іншої поширеної в ті час на Землі фауни - ані крокодилів, ані черепах, ані викопних ящірок.

Дивіться також: В Австралії знайшли сліди динозаврів з Південного полюсу. ФОТО, ВІДЕО

Дати заснування Української академії наук: яка правильна?

Виглядає дивно, але факт: існує різнобій у позначенні точної дати створення Національної академії наук України. Перша дата – це 14 листопада 1918 року. Друга дата – це 27 листопада 1918 року. То ж яка дата – справжня? Відколи ми маємо вести відлік Академії?

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.