ЛИСТУВАННЯ МАРКСА Й ЕНГЕЛЬСА ОЦИФРОВАНE І ДОСТУПНЕ ОНЛАЙН

Листування між філософами-економістами XIX сторіччя Карлом Марксом та Фрідріхом Енгельсом відтепер можна подивитися онлайн.

Про це повідомляє Міжнародний інститут соціальної історії.

Каталог оцифрованих оригінальних листів оприлюднено на сайті інституту. Доступ вільний і відкритий для всіх користувачів.

"Цей відомий архів... є одним із найбільш упливових писемних артефактів у світовій історії і досі відіграє значну роль в переосмисленні капіталізму, праці, економічних криз та революцій", - зазначають упорядники.

В інституті додають, що почерк Маркса є досить дрібним і нерозбірливим.

Листування Маркса та Енгельса зберігалося в Амстердамі з 1938 року. Оцифрування виявилося тривалою і копіткою роботою, результати якої будуть зберігатися в цифровому сховищі.

Нагадаємо, у червні 2013 року рукопис "Маніфесту комуністичної партії" (1848 рік) та перше видання "Капіталу" (1867) Карла Маркса потрапили до переліку світової документальної спадщини ЮНЕСКО.

Дивіться також:

Український марксизм. Короткий нарис

У Берліні хочуть прибрати пам'ятник Марксу та Енгельсу. ФОТО

Британська бібліотека оцифровує класичну літературу. СКАНИ

12 млн історичних зображень викладають онлайн. СКАНИ

На Сумщині відновили пам'ятник Марксу. ФОТО

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.