АНОНС: конференція до 25-річчя "Народного руху за перебудову"

Український інститут національної пам'яті запрошує на міжнародну науково-практичну конференцію "Історична роль Народного Руху України у відновленні української держави та побудові громадянського суспільства".

Захід присвячено 25-річчю утворення НРУ.

Час і місце заходу: 5 вересня 2014 р., початок о 9:30. Київ, вул. Олеся Гончара, 33.

Секції конференції:

Секція  І. Незалежність України – найбільше досягнення Руху: здобутки і можливості.

Секція 2. Міжнародна діяльність Руху.

Секція 3. НРУ як фактор створення Конституції та багатопартійності в Україні.

Секція 4. Рух у Верховній Раді України – рушійна сила історичних перетворень.

Секція 5. Ідеологія НРУ: боротьба Руху за державний статус української мови як фундамент України.

Секція 6. Національно-демократичний рух на сучасному етапі і його перспективи.

Секція 7. Майдан як народний рух за побудову громадянського суспільства.

Організатори: Верховна Рада України, Адміністрація Президента України, Кабінет Міністрів України, Міністерство культури України, Народний Рух України, Національна академія державного управління при Президентові України, Український інститут національної пам’яті та інші дєятелі.

За результатами роботи конференції планується видання збірника наукових праць.

Інше за темою "Рух"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.