ПОРОШЕНКО ПРИСВОЇВ ГЕРОЯ ТРЬОМ ВІЙСЬКОВИМ. Додані прізвища

Президент України Петро Порошенко підписав указ про присвоєння звання Герой України трьом особам.

Про це під час виступу у Верховній Раді повідомив в.о. міністра оборони України Михайло Коваль, повідомляє УП.

"Сьогодні вночі президент підписав указ: три Герої України і 90 нагороджено орденами", - сказав Коваль.

"Серед них - генерал-майор Сергій Кульчицький. На жаль, загинув", - додав глава Міноборони.

Також на офіційному сайті президента повідомляється, що звання Героя України присвоєне підполковнику Костянтину Могилку і полковнику Тарасу Сенюку,

Всім трьом звання присвоєні посмертно і з врученням ордену "Золота Зірка" (вручається за мужність, на відміну від ордену Держави, яким нагороджуються Герої із трудовими досягненнями),

Як відомо, начальник управління бойової та спеціальної підготовки Національної гвардії Сергій Кульчицький загинув 29 травня 2014 року під Слов'янськом, коли терористи із російської зброї збили український гелікоптер, який перевозив військових для ротації. В результаті події загинуло 12 чоловік – шість військовослужбовців Національної гвардії України, включаючи екіпаж гелікоптеру, та шість – представників спецпідрозділу МВС України.

Командир 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Тарас Сенюк загинув 3 червня 2014 року у черговому бою з терористами під Слов'янськом. Як завжди, комбат був у перших лавах свого підрозділу.

Капітан екіпажу військового літака-розвідника АН-30 Костянтин Могилко загинув 6 червня 2014 року під час виконання бойового завдання над Слов'янськом. Терористи підбили літак із російського ПЗРК, капітан наказав екіпажу стрибати з парашутами, а сам до останнього залишався за штурвалом, відводячи палаючу машину від житлових кварталів.

Дивіться також:

Герої України - хто вони? ІНФОГРАФІКА

Статистика по Героях станом на грудень 2013 року

Янукович дав Героя Ступці і ще шістьом громадянам

У кого ще можна відібрати Героя, як у Бандери?

Всі матеріали за темою "Герої України"

Всі матеріали за темою "Нагороди"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.