Спецпроект

У Києві виставлять предмети, подаровані Януковичу. ФОТО

У Національному художньому музеї обіцяють відкрити виставку предметів, вивезених з екс-президентської резиденції "Межигір'я".

Про це повідомляє Сергій Андрушко у статті для "Чесно", пише УП.

Значна частина експонатів, які покажуть українцям в НХМУ, – це подарунки Януковичу.

Януковичу дарували цінні подарунки не лише чиновники, генеральні прокурори та народні депутати. Коштовні дари йому передавали і державні органи.

Для подарунків Януковичу були свої стандарти: до подарунків мав бути доданий їхній опис із вказівкою, від кого саме та у чому його цінність.

Наприклад, на книзі "Мінея", виготовленій у 1789 році (подарунок голови контрольно-ревізійного управління Петра Андрєєва) вказано, вона "занесена до каталогу особливо рідкісних слов'янських стародрукарських книг".

 

Віктор Ющенко подарував Януковичу книгу Тараса Шевченка "Гайдамаки", надруковану у 1886 році.

 

Віктор Пшонка у своєму розцяцькованому стилі подарував амфору італійської фірми "Baldi". На сайтах схожі амфори коштують 8-10 тисяч доларів.

 

Дмитро Тимченко подарував Януковичу самого Януковича – статуетку з написом на ній "Символ нашої перемоги".

 

Депутат Володимир Макеєнко подарував екс-президенту набір "Лебідь" – підставку під горілку та ікорницю зі срібла 925 проби вагою у 1 кілограм222 грами.

 

Серед іншого Януковичу дарували шкіру крокодила, тарілку авторства Пабло Пікассо, книгу "Апостол" (1574 р.) Івана Федорова та низку інших стародруків і цінностей.

 

Як відомо, у березні 2014 року в НХМУ передали цінності з маєтку екс-голови Генпрокуратури Пшонки.

Тоді ж повідомлялося, що близько 500 цінних артефактів, знайдених у Межигір'ї, вивезли до Національного художнього музею, де з них готують експозицію.

Після цього музейників припинили пускати на територію екс-резиденції.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР