АНОНС: презентація автобіографії третього президента

На "Книжковому Арсеналі" презентують автобіографічну книгу третього президента України Віктора Ющенка "Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті".

"Недержавні таємниці" — про приватні сторінки біографії: про кохання і кар’єрні повороти, життя і смерть найдорожчих людей.

Чому бандити не сидять у тюрмах? Чому президент Ющенко відмовився повертати у дію Конституцію 1996 року? Чи планувався державний переворот у вересні 2005 року? Що зруйнувало таємний союз БЮТ та Партії регіонів улітку 2009 року?

Чому насправді розпалася помаранчева команда? Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто і чому отруїв опозиційного кандидата в президенти у вересні 2004 року? Як подолати найбільшу в історії повоєнної Європи гіперінфляцію?

Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете у книзі.

Час і місце заходу: субота, 12 квітня 2014 року о 12:00. Київ, Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12).

 

"60 років з тисячолітньої української історії мені вдалося спостерігати з різних позицій: з точки зору малого хлопця-підпаска сільської череди, звичайного тернопільського студента, радянського прикордонника, голови Національного банку, прем’єр-міністра та Президента незалежної Української держави, - зазначає Віктор Ющенко у передмові.

Фрагменти книжки Віктора Ющенка читайте у матеріалі: "Розмови із Путіним про українську ідентичність, Голодомор та взаємне примирення"

Книжка Віктора Ющенка "Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті" вийшла у видавництві "Фоліо". Літературний запис і упорядкування здійснив постійний автор "Історичної правди" Олександр Зінченко. 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.