2014 рік - ювілеї Шевченка, Довженка, ракетника Сергєєва... ІНФОГРАФІКА

2014 року українці святкують ювілеї майже 20 видатних письменників, акторів, художників, вчених, державних діячів.

Про нагадує УкрІнформ.

Головна подія - 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря (9 березня 2014 року), яка включена в Календар пам'ятних дат ЮНЕСКО. В Україні у зв'язку з круглою датою цей рік проголошений Роком Тараса Шевченка.

Також цього року українці святкуватимуть 100-річчя з дня народження Володимира Сергеєва, академіка НАН України, керівника Харківського науково-виробничого об'єднання "Хартрон", головного конструктора систем управління ракет і космічних апаратів.

Відзначатиметься 120-річчя з дня народження кінорежисера, письменника, кінодраматурга Олександра Довженка.

 
 
 Інфографіка: УкрІнформ

Цього року 1 квітня відзначають 205 років з дня народження великого письменника Миколи Гоголя. Також відзначається 165-річчя автора відомого роману "Хіба ревуть волі, як ясла повні" Панаса Мирного і матері Лесі Українки, відомої української письменниці і фольклористки Олени Пчілки.

Серед інших видатних дат - ювілеї Івана Котляревського, Іллі Рєпіна, Марії Заньковецької, Стапа Вишні, Павла Загребельного, Джона Юза і ще багатьох видатних людей з України.

Дивіться також інші матеріали за темою "Ювілеї"

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.