"Свободівцям" не сподобався "Троцький і незалежна Україна". ВІДЕО

Близько 30 молодиків вигуками та штовханиною намагались перешкодити дискусії "Троцький і незалежна Україна" у столичній книгарні "Є", після чого адміністрація книгарні оголосила про скасування заходу.

Про це повідомили організатори заходу.

Дискусія та презентація книги "Український Троцький" зібрала у київській книгарні "Є" до 60 осіб. Серед запрошених до участі в дискусії були академічні історики - Геннадій Єфіменко (Інститут історії України НАНУ) та Юрій Шаповал (Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАНУ).

Також планувався виступ професора Марка Бойцуна - старшого викладача факультету юриспруденції, управління і міжнародних відносин Лондонського столичного університету, який спеціально прилетів із Британії, щоб узяти участь у дискусії.

За інформацією одного з учасників заходу, на підкреслено коректні прохання організаторів та представників книгарні "Є" дати людям висловитися "свободівці" не реагували.

"Серед провокаторів — кандидати в народні депутати від партії "Свобода" — Руслан Андрійко та Юрій Ноєвий, а також публіка відповідного штибу — молодь в одязі праворадикальних фірм, - ідеться в повідомленні організаторів. - Театральні ефекти забезпечував обдарований помічник депутата Богдана Бенюка".

На думку організаторів дискусії, подія у книгарні "Є" доводить, що академічних правих в Україні немає - дискутувати "свободівці" не здатні.

"Жодних [наукових] аргументів провокатори не висловили, окрім хіба що аргументів про те, що Лев Троцький — "пропагандист ідей гомосексуалізму і сатанізму", - наголошують організатори.

Також борці з Троцьким назвали його організатором Голодомору в Україні.

Книга "Український Троцький" - добірка перекладених українською статей одного з лідерів більшовицького відламу Російської соціал-демократичної робітничої партії, уродженця Кіровоградщини Лева Троцького (Бронштейна).

Троцький був першим більшовицьким міністром закордонних справ, з березня 1918-го до 1924 року керував Червоною армією. Програвши внутрішньопартійну боротьбу Йосипу Сталіну, в 1929 році був висланий з СРСР. Очолив антисталінську опозицію. У 1940 році убитий у Мексиці.

Книга продається в українських книгарнях, а також презентована у Харкові і в Києві - під час конференції "Нові профспілки та демократичні ліві". У вересні 2013 року праві радикали намагалися зірвати презентацію книги на Книжковому ярмарку у Львові.

ІП найближчими днями опублікує фрагмент книги "Український Троцький".

Дивіться також:

Екскурсія будинком-музеєм Лева Троцького в Мехіко. ФОТО

Українська незалежність і товариш Троцький

1938: Троцький у Мехіко коментує процеси "ворогів народу". ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Троцький"

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР