У Києві показують передвиборчі агітки XX сторіччя. ФОТО
У Музеї історії Києва відкривається виставка "Хроніка передвиборчої агітки. Україна, ХХ сторіччя". Організатори називають захід "літописом дореволюційних та радянських виборів". Можна побачити оригінальні агітаційні матеріали.
Про це ІП повідомили організатори заходу.
Виставка триватиме у музеї історії Києва (вул.Хмельницького, 7, метро "Театральна") з 27 вересня до 25 жовтня 2013 року.
Експозиція складається з понад півсотні плакатів із колекції відомого київського колекціонера Геннадія Кіркевича, аудіо- та відеодокументів, листівок, друкованих матеріалів тієї доби, прапорів та вимпелів, світлин.
1954 рік |
Крім звичних експонатів, відвідувачів зустрінуть "активні" та упізнавані артефакти: урна та кабіна для голосування, бюст "вождя", фото членів Політбюро, грамофон, буфет тощо.
1947 рік |
Спеціальні запрошення, що є зразком тиражної графіки, можна буде обміняти на символічний бюлетень.
В ході виставки відбудеться низка лекцій соціального психолога Олега Покальчука "Особливості психологічного сприйняття політичного плакату".
1946 рік, видано у 1960-му |
"Плакат, особливо політичний плакат - це машина часу, вікно в минуле, - зазначив Покальчук. - Виставка політичного плакату - добрий привід для самоіронії і розуміння того, що люди по суті не змінюються. Змінюються лише обставини довкола них".
На завершення виставки планується "агітперформанс" під назвою "Маяковський, "Окна Роста". Вірші Маяковського читатиме поет Олександр Ірванець, римовані агітки – Антон Літвінов.
Обирайте у ради хіміків (інтелігенцію), сталеварів (робітничий клас) і колгоспниць (селяни)! |
Організатори сподіваються, що виставку "відвідають 99,9% київських виборців".
Дивіться також:
Українські передвиборчі листівки XX і XXI ст. АРТЕФАКТИ
Листівка Януковича 1990 року: "Долой безнаказанность чинуш!"
2002: передвиборча реклама Богословської. ВІДЕО
Референдум 1991 року. Агітація і бюлетені. ФОТО
Політичне життя у повоєнному Києві (1945-53). Як це було
"Покращення життя вже сьогодні". Ролики Партії регіонів. ВІДЕО
Компартія у труні. Політичні плакати 1950-2010 рр. ФОТО