Спецпроект

Північна Корея відкрила музей з американським кораблем-шпигуном. ФОТО

У Північній Кореї після реставрації відкрився Військовий музей. У центрі експозиції, яку відкрив лідер країни Кім Чен Ин - "гордість" корейської армії і всього музею, американський корабель "Пуебло", захоплений в 1968 році.

Про це пише tourprom.

У фойє відвідувачів зустрічає чотириметровий заквітчаний "колос", який на ділі виявляється молодим Кім Ір Сеном - дідом нинішнього правителя Північної Кореї і, в прямому сенсі, батьком нації.

Експозиція оспівує осанну Кім Ір Сена, завдяки полководницькому таланту і пророчій мудрості якого країна зуміла протистояти в Корейській війні армії США, яка перевершувала комуністів і силами і технічною міццю.

Конфлікт двох Корей Тривав з 1950 до 1953 року, не вирішивши територіальної проблеми, і залишив ворогуючі сторони у початковій точці. Це не завадило мешканцям півночі назвати дату припинення бойових дій "Днем перемоги" і оголосити її національним святом.

 "Лише під вірним керівництвом партії і вождя робочий клас, народні маси в стані наполегливо вести серйозну і складну революційну боротьбу за перетворення природи і суспільства"

Відкриття музею співпало з 60-річною річницею припинення вогню, що не скріплено жодним дипломатичним протоколом і фактично означає перехід конфлікту у фазу "ні війни, ні миру".

Вдосталь надивившись на гігантську статую Кім Ір Сена, відвідувачі відправляються прямо до американського корабля "USS Pueblo", пришвартованого до берега річки по сусідству з головною будівлею музею.

23 січня 1968 війська північнокорейських ВМФ захопили американський корабель-шпигун. У ході операції загинув один американський військовослужбовець, решта 82 повернулися на батьківщину, попередньо провівши 11 місяців у полоні.

Командування американським ВМФ і екіпаж наполягають на тому, що в момент захоплення корабель не перебував в територіальних водах Північної Кореї.

 "Героїчна Корейська Народна Армія і народ Корейської Народної Демократичної республіки з честю витримали випробування, довівши всьому світу міць країни і суспільства, побудованих на ідеях чучхе, де на чолі поставлено людину і її інтереси"

"Пуебло", як і раніше, числиться у складі бойової флотилії США, а його захоплення уряд країни розцінює як "акт відвертого піратства, вперше вчиненого іноземною армією проти американського військового корабля за більш ніж 150 років".

Іншого погляду дотримуються у Північній Кореї, де "Пуебло" вважається трофеєм, який заслужено дістався країні в ході Холодної війни і наочно свідчить про те, що у неї вистачить сил, щоб дати відсіч ворожому "американському імперіалізму".

На борту реконструйованого "Пуебло" туристам з особливою гордістю показують відсік, де зберігаються письмові зізнання, зроблені власноруч окремими членами американського екіпажу.

На борту "Пуебло": моряк КНДР і туристки з Китаю. Джерело: photoblog.nbcnews.com

Відкриття після реконструкції Військового музею стало частиною цілої серії урочистих заходів, приурочених до "Дня перемоги", який відзначався в Пхеньяні на минулому тижні і був прикрашений грандіозним військовим парадом.

Як відомо, у лютому 2013 року лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що новий музей повинен стати "основним центром антиамериканського виховання в КНДР".

Дивіться також інші матеріали за темами "Холодна війна" та "КНДР"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.