Митники вилучили у росіян Зірку Героя СРСР і тульський самовар. ФОТО

На митному посту "Велика Писарівка" (Сумщина) митники вилучили у росіянина, який повертався на батьківщину через митний "зелений коридор" ряд речей.

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби.

Спершу митники звернули увагу на Тульський самовар 1911 року в салоні автомобіля. А далі, йдеться у повідомленні прес-центру - більше.

Фото Держмитслужби

У другого пасажира, також росіянина, виявили знамениту нагороду - "Золоту Зірку" Героя СРСР, а в третього -  12 монет (переважно радянські), хрестик, старовинний наконечник стріли й наконечник спису.

Героя Радянського Союзу з медаллю №858 отримав у червні 1942 року Михайло Авдєєв - командир ескадрилії винищувального авіаполку ВПС Чорноморського флоту СРСР

За даним фактом, згідно статті 472 Митного Кодексу України, складено протоколи про порушення  митних правил.

Дивний набір артефактів

Предмети, виявлені під  час митного огляду, вилучені та направлені на експертизу, яка остаточно  встановить, чи становлять вони історичну та культурну цінність.

"Від її висновків залежить і міра покарання трьох росіян, що їхали в одному авто", повідомляють митники.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.