ПОМЕР НІЛ АРМСТРОНҐ - ПЕРША ЛЮДИНА НА МІСЯЦІ

Американський астронавт Ніл Армстронґ – перша людина, яка ступила на поверхню Місяця – помер на 83-му році життя.

Про це повідомляє ВВС.

У заяві його родини сказано, що причиною смерті стали ускладнення, котрі виникли після операції на серці, яку йому робили раніше цього місяця.

20 липня 1969 року він зійшов на поверхню супутника Землі, сказавши свою знамениту фразу: "Маленький крок для людини – і величезний стрибок для всього людства".

Президент США Барак Обама заявив, що Армстронґ був "одним з найбільших американських героїв – не лише своєї епохи, а й усіх часів".

У листопаді він отримав Золоту медаль Конгресу – найвищу цивільну нагороду в США.

Армстронг був командиром корабля "Аполлон 11". За його приземленням на Місяць стежили понад 500 мільйонів телеглядачів.

1969: перші люди на Місяці. ВІДЕО

Армстронґ та його колега, астронавт Едвін Олдрін, відомий як Базз, провели на Місяці біля трьох годин, збираючи зразки породи, проводячи досліди та знімаючи фотографії.

"Вид був просто неймовірний, не схожий ні на що, з того, що я коли-небудь бачив", - сказав якось Армстронґ.

Армстронґ висаджується на Місяць із своєю легендарною фразою про один крок

Пан Олдрін зазначив: "Неймовірно сумно, що наш екіпаж не зможе бути в повному складі на 50-літньому ювілеї місії… Я запам’ятаю його як дуже здібного командира".

Місія "Аполлон 11" стала останньою для Амрстронґа. В 1971 році він залишив НАСА і став викладати розробку аерокосмічної техніки.

Перший політ на літаку для Ніла Армстронґа, який народився в 1930 році в Огайо, відбувся, коли йому було шість років. Здійнявшись у небо разом з батьком, хлопець раз і назавжди захопився польотами.

 Ніл Армстронґ у 1960-х

У 1950-х роках під час Корейської війни він літав на винищувачах військово-морських сил, а в 1962 році став учасником американської космічної програми.

Журналісти кажуть, що Армстронґ завжди залишався скромним і ніколи не дозволяв собі потрапити під вплив романтичного ореолу космічних досліджень.

1984: перша людина, яка стала супутником Землі. ВІДЕО

У своїй заяві родина Армстронґа високо оцінює його, як "американського героя, що став таким з примусу", який "чесно служив своїй нації як пілот військово-морських винищувачів, пілот-випробувальник та астронавт".

У заяві не сказано, де саме помер Армстронґ. 7 серпня йому зробили операцію, щоб розкупорити чотири коронарні артерії.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.