NASA оприлюднила архів матеріалів з історії дослідження космосу

Національна аерокосмічна агенція США запустила пошукову систему власним цифровим архівом фото-, відео- та аудіоматеріалів, які відображають історію дослідження космосу.

Про це повідоляє Platforma. На даний час архів містить понад 140 тис. одиниць зберігання, що походять із 60 джерел.  

Архів надає доступ до знімків космосу, матеріалів зі створення різноманітних апаратів, їх запусків чи приземлень, а також будь-якої іншої інформації, пов’язаної з дослідженням Всесвіту.

Фото: images.nasa.gov

Кадри можна відсортувати за популярністю чи датою завантаження в архів. Зараз серед найбільш популярних – фото першого американця у відкритому космосі Еда Хіггінза Вайта.

За ключовим словом "Ukraine" пошук дає близько сотні результатів, як-от політ Леоніда Каденюка 1997 року чи вид Керчі з космосу.

До кожної одиниці контенту наводиться дата й коротка історія створення. Усі матеріали перебувають у вільному доступі, тож кожен може використовувати їх за умови посилання на NASA.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.