За контрабанду скіфських речей жінці загрожує до 7 років тюрми

У Харківській області співробітники Служби безпеки України спільно з митниками і прикордонниками затримали 23-річну харків'янку, яка намагалася вивезти з України колекцію цінних археологічних експонатів.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"За висновком експертів, археологічні знахідки належать до скіфського періоду і є культурними цінностями, мають історичне значення, - зазначили у прес-центрі управління СБУ в Харківській області. - Порушено кримінальну справу за ознаками ч.2 ст.15 та ч.1 ст.201 (замах на контрабанду культурних цінностей) Кримінального кодексу України. Стосовно жінки обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд".

Інформацію про заплановане вивезення культурних цінностей з України отримали співробітники СБУ. У ході митного огляду рейсового автобуса "Харків-Бірючий" на посту "Гоптівка" у спеціально обладнаній схованці в особистих речах жінки була виявлена ​​колекція з 133 предметів (у тому числі наконечників для стріл і копій, кинджалів скіфського періоду і давньогрецьких монет "дельфінчиків") .

Всі предмети старовини вилучено.

Якщо суд визнає харків'янку винною, їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 7-ми років з конфіскацією предметів контрабанди.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.