За контрабанду скіфських речей жінці загрожує до 7 років тюрми

У Харківській області співробітники Служби безпеки України спільно з митниками і прикордонниками затримали 23-річну харків'янку, яка намагалася вивезти з України колекцію цінних археологічних експонатів.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"За висновком експертів, археологічні знахідки належать до скіфського періоду і є культурними цінностями, мають історичне значення, - зазначили у прес-центрі управління СБУ в Харківській області. - Порушено кримінальну справу за ознаками ч.2 ст.15 та ч.1 ст.201 (замах на контрабанду культурних цінностей) Кримінального кодексу України. Стосовно жінки обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд".

Інформацію про заплановане вивезення культурних цінностей з України отримали співробітники СБУ. У ході митного огляду рейсового автобуса "Харків-Бірючий" на посту "Гоптівка" у спеціально обладнаній схованці в особистих речах жінки була виявлена ​​колекція з 133 предметів (у тому числі наконечників для стріл і копій, кинджалів скіфського періоду і давньогрецьких монет "дельфінчиків") .

Всі предмети старовини вилучено.

Якщо суд визнає харків'янку винною, їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 7-ми років з конфіскацією предметів контрабанди.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.