Угорському "нацисту №1" висунуто звинувачення

В Угорщині висунули звинувачення 97-річному Ласло Чатарі, який вважається одним з організаторів депортації тисяч євреїв у концтабір Освенцим та начальником поліції в єврейському гетто в місті Кошице в 1944 році.

Про це повідомляє jewich news one.

Чатарі було заарештовано 18 липня. Тепер угорська влада звинуватила Чатарі в скоєнні військових злочинів та вбивстві євреїв в нацистських концтаборах. Ймовірно, що злочинця засудять до довічного ув’язнення.

Експерти вважають, що в зв’язку з віком Чатарі, поліція прискорить хід справи.

"Ласло Чатарі зараз 97 років, тому сторона обвинувачення повинна діяти швидко, - зазначив експерт із міжнародного кримінального права Адам Геллерт. - Проте хід справи часто може уповільнюватися міжнародним тиском на владу Угорщини, що ми можемо спостерігати в даному випадку".

Чатарі не визнає себе винним та стверджує, що він був лише посередником між угорцями та німцями, оскільки вільно володів німецькою мовою.

За даними центру Симона Візенталя, Чатарі причетний до убивств 16 тисяч угорських євреїв під час Другої світової війни, яких відправляли на смерть до концтабору Аушвіц (Освенцим).

Коли було визначено адресу злочинця, під його вікнами зібралися групи євреїв, які викрикували антинацистські гасла та фразу "Євреї не забудуть".

Наразі Чатарі перебуває під домашнім арештом. Суд над угорцем, який ще не так давно вважався одним з найбільш розшукуваних нацистських злочинців, може тривати кілька місяців. Чатарі знайшли британські журналісти, угорська влада спершу самоусунулася від цієї справи.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.