Угорському "нацисту №1" висунуто звинувачення

В Угорщині висунули звинувачення 97-річному Ласло Чатарі, який вважається одним з організаторів депортації тисяч євреїв у концтабір Освенцим та начальником поліції в єврейському гетто в місті Кошице в 1944 році.

Про це повідомляє jewich news one.

Чатарі було заарештовано 18 липня. Тепер угорська влада звинуватила Чатарі в скоєнні військових злочинів та вбивстві євреїв в нацистських концтаборах. Ймовірно, що злочинця засудять до довічного ув’язнення.

Експерти вважають, що в зв’язку з віком Чатарі, поліція прискорить хід справи.

"Ласло Чатарі зараз 97 років, тому сторона обвинувачення повинна діяти швидко, - зазначив експерт із міжнародного кримінального права Адам Геллерт. - Проте хід справи часто може уповільнюватися міжнародним тиском на владу Угорщини, що ми можемо спостерігати в даному випадку".

Чатарі не визнає себе винним та стверджує, що він був лише посередником між угорцями та німцями, оскільки вільно володів німецькою мовою.

За даними центру Симона Візенталя, Чатарі причетний до убивств 16 тисяч угорських євреїв під час Другої світової війни, яких відправляли на смерть до концтабору Аушвіц (Освенцим).

Коли було визначено адресу злочинця, під його вікнами зібралися групи євреїв, які викрикували антинацистські гасла та фразу "Євреї не забудуть".

Наразі Чатарі перебуває під домашнім арештом. Суд над угорцем, який ще не так давно вважався одним з найбільш розшукуваних нацистських злочинців, може тривати кілька місяців. Чатарі знайшли британські журналісти, угорська влада спершу самоусунулася від цієї справи.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.