Апеляція залишила вирок за знищення бюста Сталіна в силі

Апеляційний суд Запорізької області залишив в силі вирок суду першої інстанції членів "Тризуба", засуджених за обезголовлення погруддя Йосипу Сталіну в Запоріжжі.

Про це повідомили в прокуратурі Запорізької області, передає "Інтерфакс-Україна".

14 червня Апеляційний суд Запорізької області розглянув справу "тризубівців", засуджених за псування майна Запорізького обласного комітету Компартії.

Суд не знайшов у скаргах засуджених та їх адвокатів підстав для зміни вироку в частині кваліфікації дій та міри покарання.

"Суд відхилив вимогу захисту про визнання засуджених по даній кримінальній справі невинними", - заявив старший прокурор прокуратури Запорізької області Андрій Кметь.

У той же час, регіональний Апеляційний суд "зменшив суму матеріального збитку, понесеного обласним комітетом КПУ на 3,2 тисячі гривень, і зобов'язав "тризубівців" відшкодувати запорізьким комуністам 106,63 тисячі гривень".

Як зазначили адвокати підсудних, суд вирахував з матеріального збитку вартість 100 кг силуміну, з якого був виготовлений пам'ятник генералісимусу.

Як розповів глава Запорізької облорганізації "ВО "Свобода" Віталій Подлобніков, "засуджені тризубівці не збираються платити комуністам за Сталіна і налаштовані подавати позов до Європейського суду".

"Цікаво, що сьогодні Апеляційний суд Запорізької області таки визнав пам'ятник Сталіну незаконним, проте жодних наслідків, жодних покарань для обкому КПУ - господаря скандального монумента, це рішення не принесло. Засуджені націонал-патріоти налаштовані "воювати" за справедливість і далі" - заявив він.

Нагадаємо, що засуджені у грудні 2011 року до кількох років ув'язнення за спилювання голови погруддю Сталіна члени ВО "Тризуб" повинні будуть компенсувати КПУ всі витрати, пов'язані зі створенням пам'ятника – 110 тисяч гривень.

Запорізькі комуністи оголосили, що на компенсовані гроші вони встановять іще одне погруддя Сталіна - в Луцьку.

17 листопада 2011 року департамент архітектури та містобудування Запорізької міськради визнав відновлений пам'ятник Йосипу Сталіну, встановлений у скляній вітрині в стіні облкомітету КПУ, елементом декоративного оформлення інтер'єру.

Перше погруддя Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року перед будинком Запорізького обкому КПУ. За його виготовлення комуністи заплатили 109 тисяч гривень.

28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їхні особи слідству наразі не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено дев'ятьом "тризубівцям". Вони були заарештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх з-під арешту на поруки народних депутатів України.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.