Митники вилучили 33 старовинні монети. ФОТО

Митники спільно з прикордонниками виявили факт можливого незаконного переміщення через митний кордон України 33 старовинних монет, що можуть становити історичну та культурну цінність.

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби.

Монети виявили під час митного контролю та оформлення багажу пасажирів авіарейсу "Харків-Відень". Громадянин Канади самостійно обрав спрощений режим митного контролю - "зеленого коридору".

Проте під час проходження валізи громадянина через рентген виявилось, що чоловік серед особистих речей приховав монети у великій кількості.

Серед одягу, у пластиковій коробці, разом із сучасними монетами, що значно ускладнювало виявлення, були виявлені 33 монети білого і жовто-коричневого кольорів, які мають ознаки історичної цінності.

Фото Держмитслужби

Монети датовані XVIII, XIX, XX століттям та випущені у часи Російської імперії, Латвійської Республіки, СРСР, Речі Посполитої, Французької Республіки та Німеччини. Зі слів правопорушника вартість монет складає 1250 грн.

Згідно з законодавством України переміщення історичних та культурних цінностей здійснюється із поданням відповідних дозвільних документів. Громадянин Канади не дотримався правил перетину кордону, а тому отримав протокол про порушення митних правил.

Монети вилучено і передано для зберігання на склад митниці.

Справжню історичну  та культурну цінність вилученого буде встановлено за результатами експертного дослідження. У випадку підтвердження  історичної значущості монет, вони будуть передані до одного із музеїв.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.