Митники вилучили польські і французькі військові ордени (ФОТО)

Співробітники митного поста "Сімферополь-аеропорт" припинили спробу незаконного переміщення громадянином США іноземних орденів.

Про це повідомляє прес-центр Держмитслужби.

У міжнародному аеропорту "Сімферополь" при оформленні несупроводжуваного багажу громадянина США виявлені і вилучені три ордени: польський "Срібний хрест Слави" та 2 французьких "Перша світова війна" кінця XIX - початку XX століть.

Іноземцем не вказано ці унікальні речі в митній декларації - ба більше, навіть не заявлено про них усно при отриманні багажу, що є порушенням митного законодавства України.

 Фото Держмитслужби

Завдяки пильності інспекторів митниці і за допомогою рентген-апарата, старовинні нагороди вдалося виявити в валізі серед особистих речей.

Дозвільних документів на ордена, що можуть бути культурними цінностями, громадянином не надано. Він лише повідомив, що мав намір подарувати їх другу, який мешкає в Криму.

Інший ракурс

Складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 340 митного кодексу України. Ордени вилучено та направлено на експертизу, яка встановить культурну та історичну цінність предметів.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.