На Одещині Леніна розмалювали гаслом "Смерть донецьким окупантам" (ФОТО)

Сьогодні вночі невідомі обписали пам'ятник Володимиру Леніну в Ізмаїлі гаслами "Смерть донецьким окупантам" і "Люди, прокиньтеся".

Про це повідомляє "Думская.net".

Злочинці підписалися на постаменті статуї лідера більшовицької партії Російської імперії і засновника СРСР Володимира Леніна - "кличківці".

Керівник обласної організації партії "УДАР" Сергій Рахубенко заявив, що розцінює це як провокацію щодо його партії.

"Звичайно, я сподіваюся, що мало місце звичайне хуліганство, що це не інші політичні сили настільки опустилися, - сказав він. - Ми звернулися до міськрайонного відділу міліції і до куратора Ізмаїла від СБУ з проханням вжити всіх заходів для встановлення осіб та затримання зловмисників".

Витирати напис почали зі слова "Донецьким". Фото: Ігор Бутров, "Думская"

Правоохоронці кваліфікували подію як адміністративне правопорушення. Зараз працівники ізмаїльських комунальних служб намагаються очистити пам'ятник.

Нагадаємо, у травні 2011 року в Чернігові знищили бюст Леніна, написавши на постаменті "Янукович".

Про інші випадки пошкодження пам'ятників читайте на ІП за тегом "вандалізм".

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.