В ЗАПОРІЖЖІ ВІДКРИЛИ ОНОВЛЕНИЙ БЮСТ СТАЛІНА (фото)

На вулиці біля будівлі Запорізького обласного комітету Компартії України відкрили пам'ятники Йосипу Сталіну і партизанці Зої Космодем'янській.

Про це повідомляють "Українські Новини".

Новий бюст Сталіна виглядає так само, як і його попередник (підірваний невідомими в новорічну ніч), і виготовлений із того ж матеріалу - силуміну, сплаву алюмінію з кремнієм.

Пару новому силуміновому Сталіну склав монумент радянській партизанці Зої Космодем'янській, "виготовлений на прохання харківських комуністів".

 На відкриття відновленого погруддя Сталіну в Запоріжжя приїхали комуністи з усієї України. Всі фото: reporter.zp.uа

Обидва саморобні пам'ятники встановлено на вулиці перед будинком обкому КПУ у скляних вітринах - один ліворуч від входу, інший праворуч. Додатково скляні вітрини захищені металевими огорожами.

Відкриттю комуністичних бюстів передувала демонстрація, в якій узяло участь близько тисячі людей. Рух центральною магістраллю Запоріжжя було перекрито протягом години.

Сталін у савані у вітрині

У офіційному проханні до міліції забезпечити порядок під час відкриття нового Сталіна комуністи назвали свій захід "зустріччю виборців із народним депутатом Бабуріним".

Сам нардеп від КПУ зазначив, що погруддя охоронятимуть: "Так, ми вживатимемо додаткових заходів охорони. Які саме, я вам не скажу, адже це означає зробити нас беззахисними".

Й.В.Сталін - "вождь і учитель людства в боротьбі за мир, демократію і соціалізм"

В ході заходу відбулася бійка між кореспондентом телеканалу ICTV Дмитром Морозом, який вступив у полеміку з приводу пам'ятника Сталіну з людьми, одягненими в форму ветеранів ВВВ. B результаті учасники акції завдали журналістові декілька ударів. За Морозова заступилися міліціонери, які вивели його за територію загорожі.

Тим часом запорізькі націоналісти висловили прагнення рішуче зупинити "червоно-коричневу чуму", повідомляє "Інтерфакс". Місцева організація партії "ВО Свобода" організували "політ-моб "Влуч y ката України". Партійці пропонували запоріжцям зіграти в дартс, кидаючи дротики в портрет Сталіна.

 Зоя Космодем'янська - радянська диверсантка родом із Тамбовщини, у листопаді 1941 року палила будинки підмосковних селян, щоб у них не могли квартирувати німці. Видана російськими селянами нацистам, була повішена, ставши в СРСР символом незламної комсомолки

Нагадаємо, що перше погруддя Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року перед будинком Запорізького обкому КПУ. За його виготовлення комуністи заплатили 109 тисяч гривень.

28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їхні особи слідству наразі не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено дев'ятьом "тризубівцям". Вони були заарештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх з-під арешту на поруки народних депутатів України.

Про легенди й міфи стосовно "пам'ятника" Сталіну в Запоріжжі читайте на "Історичній Правді".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.