Інформація про київські пам'ятки стане доступнішою

Київська влада розрахувалась з видавцями за перші дві частини Зводу пам’яток історії та культури України, які стосуються Києва. Наступного року планується випуск третьої частини.

Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець після спеціального засідання комісії, присвяченого розгляду пропозицій до бюджету м. Києва.

"Кияни не лише не знають, які з міських об’єктів є пам’яткою, але й не мають можливості отримати інформацію про історичні споруди м. Києва. Завдяки Зводу інформація стане доступнішою", - зазначив Бригинець.

 

Депутат пояснив, що перші два томи (600-1200 сторінок) зібрали значну інформацію про більшість унікальних будинків Києва. Третій том суттєво доповнить цю роботу.

Головна редакція Зводу пам’яток історії та культури при видавництві "Українська енциклопедія" імені Миколи Бажана запланувала видати енциклопедичне видання "Звід пам’яток історії та культури України" в 28-ми томах, що представлять усі регіони України.

Том "Київ" складається з кількох частин. Перша частина (літери А-Л) вийшла в 1999 році, друга (літери М-С) – у 2004 році. Видання третьої книги кілька років переносились.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.