Спецпроект

Комуністи обурені, що пам'ятник Голодомору вже треба ремонтувати

Запорізькі комуністи, які будують пам'ятники Леніну і Сталіну за власний кошт, вважають, що встановлення монументів жертвам Голодомору теж має проводитися за рахунок приватних осіб, а не держави.

Фракція комуністів у Запорізькій міськраді хоче, щоб екс-губернатор Запорізької області Євген Червоненко профінансував реконструкцію пам'ятника жертвам голодомору і сталінських репресій, встановлений у Запоріжжі.

Про це під час сьогоднішньої сесії міськради заявив депутат від КПУ Олександр Зубчевський, передає "Запоріжжя. Коментарі".

"На якій підставі проводиться реконструкція пам'ятника? За чий рахунок? Наскільки я пам'ятаю, ми не голосували за виділення з бюджету коштів на ремонт цього пам'ятника", - заявив Зубчевський.

Також він зазначив, що мова йде про 50 тисяч гривень.

Крім того, Зубчевський обурився тим, що відносно новий пам'ятник вже вимагає реконструкції.

"Вражає те, що цьому пам'ятнику всього три роки, а його вже реконструюють", - сказав депутат.

Також він нагадав колегам, що ініціатором будівництва пам'ятника виступав екс-губернатор Запорізької області Євген Червоненко. Саме він, на думку Зубчевського, і має профінансувати реконструкцію пам'ятника.

Нагадаємо, що у квітні цього року запорізькі комуністи встановили за власний кошт пам'ятник Леніну в селі Новослобідка.

У травні 2010 року Запорізький обком КПУ встановив у Запоріжжі погруддя Сталіну з силуміну. Сім місяців по тому - в грудні 2010 року - невідомі спиляли пам'ятнику голову, а в новорічну ніч його підірвали. Спорудження монумента обійшлося запорізьким комуністам у 109 тисяч грн.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.