Спецпроект

Від КПУ вимагають розказати, як збиралися кошти на підірваного Сталіна

Суд Запоріжжя, який розглядає справу про ушкодження пам'ятника Сталіну, ухвалив вилучити в місцевому обкомі Компартії оригінали бухгалтерських документів, які підтверджують збиток, оцінений у 374 тис. гривень.

Таке рішення ухвалив Жовтневий райсуд Запоріжжя у вівторок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Суд продовжив слухання кримінальної справи, порушеної у відношенні 9 активістів ВО "Тризуб", які відпиляли голову пам'ятнику Сталіну на території Запорізького обласного комітету Комуністичної партії.

У ході вивчення об'єктивності матеріальних претензій обкому КПУ, на балансі якого був пам'ятник Сталіну, суд ухвалив здійснити в позивача виїмку оригіналів бухгалтерських документів, які підтверджують заявлену суму збитку - 374 тис. грн.

Як зазначили адвокати підсудних, даних фінансових документів, які затребував суд, недостатньо. На їхню думку, необхідна повноцінна бухгалтерська ревізія обкому КПУ, щоб зрозуміти механізм пожертвувань на пам'ятник Сталіну, а також з'ясувати, як рухалися пожертвувані гроші, а також чи проводилися вони через банк.

Крім того, на думку захисту, необхідно провести будівельну експертизу пам'ятника, визначивши його реальну вартість.

Адвокати також підкреслили, що районна податкова інспекція, до якої вони зверталися за подібними даними, погодилася надати подібну інформацію тільки за рішенням суду.

"Суд відмовив у витребуванні документів, які могли б свідчити про те, які суми витрачалися обкомом на пам'ятник. Суд вважає цю справу заполітизованою, хоча представник потерпілих у суді заявив, що пам'ятник справді встановлювався з політичних переконань. Тому захист буде наполягати на задоволенні своїх клопотань" - заявив адвокат Володимир Прудовський.

Нагадаємо, у травні 2010 року Запорізький обком КПУ встановив у Запоріжжі погруддя Сталіну з силуміну. Сім місяців по тому - в грудні 2010 року - невідомі спиляли пам'ятнику голову, а в новорічну ніч його підірвали.

У спилюванні голови монумента звинувачують 9 членів націоналістичної організації "Тризуб". Вони були арештовані, але 13 квітня Жовтневий райсуд Запоріжжя звільнив їх на час судового процесу з-під арешту на поруки народних депутатів.

У вибуху пам'ятника Сталіну поки що немає навіть підозрюваних.

Мерія Запоріжжя називає встановлення комуністами пам'ятника Сталіну незаконним.

Обвинувачення в ушкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено 9 "тризубівцям".

У квітні 2011 року в селі Новослобідка під Запоріжжям відкрили пам'ятник Леніну, гроші на який виділила КПУ.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.