Спецпроект

У Києві вшанують космонавтів - Гагаріна і благодійника Януковича

У Києві відзначать 50-річчя польоту першої людини в космос - Юрія Гагаріна і 90-річчя з дня народження космонавта Георгія Берегового, який народився в Україні.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

Урочистості пройдуть у квітні (перший політ у космос відбувся 12 квітня 1961 року), повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

15-16 квітня в місті пройдуть змагання молоді з авіамодельного спорту, в бібліотеках буде проведена серія ярмарків і виставок. Також киянам покажуть фільми на космічну тематику, повідомив заступник голови міськадміністрації Леонід Новохатько.

У столичних вузах пройдуть "круглі столи" та тематичні уроки, а учні фізфаку зустрінуться з вченими Нацонального космічного агентства України.

Перший політ в космос тривав 108 хвилин. Ю. Гагарін (9 березня 1934 - 27 березня 1968) був льотчиком-космонавтом. Загинув в авіакатастрофі.

Г. Береговий (15 квітня 1921 року - 30 червня 1995) народився в селі Федорівка Полтавської області. Льотчик-космонавт, двічі Герой Радянського Союзу.

Як відомо, Георгій Береговий клопотався про зняття судимостей із Януковича. Цього року уряд обіцяє встановити Береговому пам'ятник.

До 50-річчя першого польоту людини в космос на орбіту обіцяють запустити іменний космічний корабель "Юрій Гагарін".

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.