Спецпроект

Українцю не дали вивезти колекцію соціалістичних марок (ФОТО)

Митники спільно з прикордонниками виявили спробу незаконного вивезення 363-х марок, що можуть становити культурну, історичну та колекційну цінність.

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби України.

До митного поста "Старобільск" прибув автомобіль "Сузукі Ліана". За кермом авто знаходився громадянин України, який прямував з України до Росії.

Формою проходження митного контролю громадянин обрав "зелений коридор",  тобто своїми діями заявив митному органу про відсутність у  нього товарів та предметів, заборонених або обмежених до переміщення через митний кордон України.

Проте під час проведення митного огляду в автомобілі було виявлено альбом з колекцією поштових марок у кількості 363 штуки до 1991 року випуску.

Хто в радянські часи збирав марки, упізнає популярну кубинську серію з тваринами

Колекція представлена за розділами з тематичними ознаками. Зі слів громадянина філателія - це хобі дитинства і колекція була зібрана ним давно.

Вартість марок за попередньою оцінкою складає 700 грн. Їхню культурну та історичну цінність буде встановлено після проведення експертного дослідження.

 Фото Держмитслужби

Складено протокол про порушення митних правил за ознаками ст. 339 Митного кодексу України. Марки вилучено.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР