Микита Хрущов на обкладинках американських журналів
27 жовтня 2010
Тоді ці обкладинки розглядали мільйони людей у всьому світі. Тільки не ми. Нам "тлетворное влияние Запада" було протипоказано. За нас все вирішували партійні та кадебешні чини - і "что такое хорошо", і "что такое плохо".
Радянські люди не могли бачити ці журнали, особливо ті, де радянський лідер виглядає - залежно від теми - пафосно, кумедно, страшно.
Прізвище Хрущов англійською писалося дуже незграбно - KHRUSHCHEV, тому дуже часто його на обкладинках іменували у скороченні - mister K.
Випуск "Тайм" за листопад 1953 року. Хрущов тільки прийшов до влади. Підпис під картинкою: "Супербомби і зручне взуття". Хліб СРСР теж почав імпортувати за Хрущова
Лютий 1955. Парадний портрет роботи невідомих придворних фотохудожників і ретушерів. Напис: "Потрясіння в Кремлі".
Микита-переможець. ХХ з'їзд - копання мертвого лева, але ж пам'ятаємо, що він був одним із його найкращих учнів.
"И во лбу звезда горит". Перегнати Америку вдалося тільки в освоєнні космосу.
Не Мона Ліза, але дивитись приємно.
Людина року-1958. За супутник у космосі і sputnik - в англійській мові.
Вересень 1959 року. Хрущов і Ейзенгауер. Озброєні і дуже небезпечні.
Березень 1960. Комуністична гопота на Манхетені. Бугор - Nikita, наводчик - Fidelito. Соціалістичне груповання вбране в куртки спортивного клубу "Східін ракети"
Застібнуті на всі гудзики. Вони ненавиділи один одного, але сідали й домовлялись.
Лідери країн народної демократії та перемагаючого комунізму "окупували" Об'єднані Нації. і
Інь і Ян світової політики. Вони змогли домовитись, хоча в успіх цього діла ніхто не вірив.
"...Тоді ми йдемо до вас!". Але світ запам'ятав його карикатурним, котрий стукає по трибуні ООН черевиком.
Дух ядерної війни виходить із лисого черепа першого секретаря ЦК. До війни тоді справді трохи не дійшло.
Хто і як рулив Росією після чергового вікопомного партійного з'їзду? Хрущов, Малиновський, Мікоян, Суслов, Фурцева, Громико...
Жовтень 1961. Комуністичний іконостас. Всі, крім забутого НДРівського секретаря Ульбріхта - "живее всех живых". Фідель Кастро - останній з живих динозаврів холодної війни.
Березень 1962. Хрущов проти Мао. Комуністичний блок почав тріщати ще за життя Сталіна, коли своєю дорогою пішов "ревізіоніст" Тіто. При вождівстві Микити Сергійовича, були зіпсуті стосунки з Пекіном. А при Брежнєві дійшло і до справжньої війни - за острів Даманський.
1970. Майже через шість років після відставки світ згадав призабутого персонального пенсіонера. На захід потрапили його щоденники. І знову "Life" віддав Микиті Сергійовичу дві обкладинки. Востаннє - через рік його не стало.