АНОНС: події на історичну тематику на Kyiv Book Weekend

У Києві з 8 до 10 грудня відбуватиметься книжковий фестиваль-ярмарок Kyiv Book Weekend.

Про це йдеться на сайті фестивалю.

У програмі заявлено понад 150 подій на семи сценах: це зустрічі з українськими письменниками та громадськими діячами, а також аніме-фестиваль та косплей-шоу.

  • Діалог істориків — "Мрії та чин. Як українці вперше будували свою державу". Під час заходу будуть представлені нові книжки істориків Ігоря Гирича "Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності" та Віталія Скальського "160 днів Української Народної Республіки". Учасники: Ігор Гирич, Віталій Скальський, Василь Шандро - 8 грудня о 16:00
  • Розмова про зображення Голодомору з перспективи його організації у спогадах Віктора Кравченка "Я вибрав свободу". Учасники: Дмитро Білий і Ольга Погинайко - 9 грудня о 12:00.
  • Розмова з істориком Радомиром Мокриком навколо книжки "Бунт проти імперій". Розмову модеруватиме журналіст Сергій Стуканов — 9 грудня о 13:00.
  • Публічна розмова "Повалення рашизму — історична місія України". Учасники: Лариса Якубова, модеруватиме Антон Дробович - 9 грудня о 13:00.
  • Російсько-Українська війна. Два контексти. Учасники: історики Сергій Плохій та Володимир В'ятрович - 9 грудня о 17:00.
  • Таємні сторінки нашої історії: розмова навколо книжок "Архіви КГБ" та "Шпигун і зрадник". Учасники: Андрій Когут і Едуард Андрущенко - 10 грудня о 12:00

Книжковий фестиваль пройде 8, 9 та 10 грудня у Києві в павільйоні № 1 Міжнародного виставкового центру за адресою Броварський проспект, 15.

Фестиваль є благодійним, усі кошти з продажу квитків (після сплати організаційних витрат) розподілять між двома благодійними ініціативами: програмою "Запакуй Небо" від "Нової пошти" та БФ "Повернись живим" і БФ "Бібліотечна країна", що опікується бібліотеками усіх рівнів.

 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.