АНОНС: У Вінниці презентують довідник про місцевих діячів Української революції

Презентація біографічного довідника «Українська революція (1917-1921) в іменах: вінницькі сторінки» відбудеться у Вінниці 5 грудня.

 

Презентована книга вперше представляє вінницькі сторінки Української революції в особах. Це майже 400 персоналій. Серед них, як уродженці Східного Поділля, так і діячі, які працювали в українських державних, політичних, військових, громадських інституціях на його теренах.

Ядром авторського колективу довідника є викладачі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. До проекту залучалися також вінницькі та київські колеги.

Видання побачило світ завдяки фінансовій підтримці Вінницької міської ради та Вінницької ОДА та буде розповсюджено серед бібліотек регіону.

Подія відбудеться за участі упорядниці видання - доктора історичних наук, професора Тетяни Кароєвої.
Модератор презентації - директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

На презентації буде можливість придбати книгу зі спеціального тиражу, кошти з якого будуть спрямовані на поповнення колекції майбутнього Музею Вінниці.

5 грудня, четвер, 18:00.

Місце: HUB Місто змістів (вул. Пушкіна, 11).

Подія у Facebook.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.