Понад 2300 нових фото з місця теракту 11 вересня 2001 року опублікували в США. ФОТО

Архівісти оприлюднили близько 2,5 тис. фотографій, знятих майже відразу після теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, США.

Як повідомляє «TheБабель» із посиланням на BBC, архівісти купили на розпродажі CD, на яких були знімки з так званого Граунд Зіро — ділянки, де раніше стояв зруйнований у 2001 році Всесвітній торговий центр.

 
Flickr / Jason Scott

Диски були в поганому стані, але архівістам все ж вдалося відновити дані. Зберегти вдалося 2 389 фотографій.

Скоріше за все, фотографії наслідків катастрофи зробили будівельники, які допомагали прибирати завали будівель.

 
Flickr / Jason Scott
 
FLICKR / JASON SCOTT

На фото можна побачити як сам Граунд Зіро, так і техніку, яка прибирала на міці трагедії. Також є фото згори, на яких можна побачити масштаб катастрофи.

«Ніхто не звертав уваги на ці фото. Дуже ймовірно, що вони так і лежали б, якби ми не пішли [на розпродаж]», — сказав Джонатан Берджесс, чий колега Джейсон Скотт знайшов на розпродажі диски зі знімками.

 

Flickr / Jason Scott

Чоловікам не вдалося знайти автора фото чи когось із його родичів.

 
Flickr / Jason Scott
 
FLICKR / JASON SCOTT

11 вересня 2001 терористи «Аль-Каїди» захопили рейс авіакомпанії American Airlines і влаштували зіткнення з Північною вежею. Через сімнадцять хвилин друга група терористів врізалася на такому ж викраденому літаку рейсу в Південну вежу. Внаслідок нападу загинуло близько 3 тис. людей. Головним організатором теракту був лідер «Аль-Каїди» Усама бен Ладен.

Як повідомлялося, портал державних архівів Польщі виклав скани 37 мільйонів документів.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.