В Єгипті знайшли гробницю, якій 4 400 років. ФОТО

Археологи зробили важливе відкриття: в Єгипті вони знайшли гробницю верховного жерця, яка лишалася недоторканою протягом 4 400 років.

Про це повідомляє ВВС. Україна

 Усипальня жерця є частиною великого некрополя в Саккарі, де розташовані одні з найстаріших єгипетських пірамід

Фото: AFP

Генеральний секретар Верховної ради з захисту старожитностей Єгипту Мустафа Вазірі назвав відкриття "єдиним у своєму роді". За його словами, це одна з найважливіших знахідок, які вдавалося зробити протягом кількох останніх десятиліть.

 Вченим ще доведеться розшифрувати ієрогліфи, якими розписані стіни усипальні

Фото: AFP

Гробниця, знайдена в комплексі пірамід у поселенні Саккара, що в 30 кілометраз від Каїра, містить величезну кількіть ієрогліфів і статуй фараонів.

 У Стародавньому Єгипті фігури людей часто вирізали прямо в стінах гробниць і храмів

Фото: Reuters

На фресках зображений верховний жрець на ім'я Ватайє, його мама, дружина та інші родичі.

Жерці у Стародавньому Єгипті вважалися дуже важливими особами, оскільки головним завданням суспільства було задобрити богів

 Фото: Reuters

Археологи сподіваються продовжити розкопки вже найближчим часом. На їхню думку, їм вдасться знайти ще багато цікавого – зокрема, саркофаг з залишками самого жерця.

На фресках Ватайє зображений разом з членами своєї родини

Фото: ЕРА

 

Читайте також:

Археологи під Каїром знайшли вісім саркофагів із муміями. ФОТО

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.