Спецпроект

АНОНС: навчання, як удихнути життя в стару індустріальну споруду

У Львові відбудеться воркшоп "Регенерація індустріальних споруд в Україні".

До участі запрошують представників ініціативних груп, які розпочали або планують розпочати створення проекту, що передбачає зміну функцій у просторі постіндустріальної будівлі у своєму місті.

Воркшоп відбудеться 24-27 вересня 2014 року у Львові, повідомляє Асоціація культурних індустрій.

Впродовж воркшопу учасники матимуть можливість детально ознайомитись із реалізованими іноземними проектами культурних центрів в колишніх індустріальних будівлях у Варшаві, Кракові, Дрездені та Ляйпцігу, а також українськими – у Донецьку та Києві.

Засновники та менеджери цих успішних проектів проведуть низку презентацій, візьмуть участь у відкритих дискусіях, а також поділяться досвідом з учасниками воркшопу впродовж дводенної групової роботи над виробленням нових моделей регенерації постіндустріальних споруд.

Практична частина передбачає пошук нових функційних програм культурних центрів, фінансових, юридичних та менеджерських рішень.

На воркшопі буде можливість поспілкуватися зі справжніми інвесторами та експертами, компетентними щодо умов роботи в українському контексті, і почути відгук про свій проект.

Мета: розробити моделі регенерації індустріальних будівель, які можливо застосувати в українських умовах.  

Критерії відбору:

Взяти учать у конкурсі можуть 1-2 осіб від організації.

Перевага буде надана тим претендентам, які:

-      мають задум або план реалізації проекту регенерації індустріальної будівлі у своєму місті,

-      прагнуть якісних змін культурного середовища у своєму місті,

-      мають досвід реалізації проектів у сфері культури, урбаністики або міждисциплінарних проектів,

-      володіють англійською мовою вище середнього рівня.

Кінцевий термін прийому аплікацій – 25 серпня 2014 року.

Кошти і відшкодування:

Участь у воркшопі – безкоштовна,  учасники будуть забезпечені житлом і харчуванням на час проведення заходу. Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку.

Процедура відбору:

-      відбір здійснює журі,

-      рішення журі є кінцевим і не підлягає оскарженню,

-      учасники будуть повідомлені про результати відбору після 30 серпня 2014 року.

Проект здійснюється за підтримки фонду Гайнріха Бьолля (вважається пов'язаним із Партією зелених ФРН). 

Дивіться також:

"Індустріальна Ніч" у Донецьку. ЕКСКУРСІЯ

"Донбас - до перемоги!" Плакати УРСР часів індустріалізації. ФОТО

Львів пострадянський. Місто, про яке не хочуть знати. ФОТО

Інші матеріали за темою "Промисловість"

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.