8% громадян України - сепаратисти. СОЦІОЛОГІЯ

Абсолютна більшість українських громадян (89%) сприймає Україну як свою Батьківщину: від Західного регіону (97%) до Донбасу (89%). Опитування проводилося і в Криму. Відділятися хочуть 8%, з них на Донбасі - 18%.

Про це свідчать дані соцопитування, проведеного фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" за участю Фонду "Демократичні ініціативи" для громадянського союзу "Громадська варта", повідомляє DT.ua.

При цьому незначна частина населення України поділяє сепаратистські ідеї. Ідею відокремлення області (регіону) від України і (або) приєднання до іншої держави підтримують 8% респондентів (на Донбасі - 18%, у Західному регіоні - 0,5%).

Ідею створення незалежної держави на основі південно-східних областей в цілому підтримують 11% населення України, на Півдні - 10%, на Сході - 10%, на Донбасі - 18%. А ідею відокремлення південно-східних областей і їхнє приєднання до Росії підтримують 9,5% населення Півдня, 11% населення Сходу і 27% населення Донбасу.

Тільки 6% громадян хотіли б, щоб їхня область вийшла зі складу України і створила свою незалежну державу, найбільше - на Донбасі (17%), найменше - на заході (2%).

9% населення хотіли б, щоб їхня область вийшла зі складу України і приєдналася до іншої держави. Найбільше таких - на Донбасі (24%).

32% опитаних уважає, що між західними і східними регіонами України існують глибокі політичні протиріччя, мовні та культурні відмінності, економічні диспропорції, що в перспективі вони можуть роз'єднатися або створити свої держави, або увійти до складу інших держав.

Соцопитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" з 16 по 30 березня 2014 року. Польову роботу виконала фірма "Юкрейніан соціолоджі сервіс". Загалом було опитано 2010 респондентів у 24 областях, АР Крим і м. Києві. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Дивіться також:

66% українців вважають Голодомор геноцидом

36% українців вважають Сталіна великим вождем

83% українців хочуть, щоб Україна була незалежною

82% українців вважають День Перемоги великим святом

57% українців не вважають УПА борцями за незалежність

Інші матеріали на тему "Соціологія"

У пошуках Костя Щита

На початку 2021 року, гортаючи скановані копії українського щоденника "Свобода", я натрапив на вельми просте пошукове оголошення: людина, яку шукали, була родом з моєї рідної Мерефи. Як згодом стало відомо, цією людиною був Костянтин Мусійович Щит — старшина української армії та тенор Української Республіканської Капели, яскраву історію життя якого впродовж майже сторіччя тримали в таємниці родичі з двох різних частин світу.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.