Спецпроект

Охорона музею під "Батьківщиною-матір'ю" коштує 2 мільйони гривень

За послуги по охороні об’єктів музею, Печерському ВДСО УДСО заплатять 1,57 млн грн. державних грошей. Ще 0,18 млн грн. будуть коштувати послуги по спостереженню і сигналізації термінового виклику наряду охорони.

Про це пише nashigroshi.org.

Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років"  уклав угоди з управлінням Державної служби охорони при Головному управлінні МВС України в м. Києві на послуги по охороні об’єктів музею, спостереженню і сигналізації термінового виклику наряду охорони. 

Закупівлю проведено за неконкурентною процедурою "в одного учасника". В обґрунтуванні адміністрація музею послалася на відсутність альтернативи. Обладнання охоронної та тривожної сигналізації на об‘єктах Меморіалу, у тому числі пульт центральної охорони та магістральні мережі знаходяться у власності управління Державної служби охорони з 1981 року.

В березні музей також замовив послуги охорони у УДСО вартістю 0,57 млн грн. Відтак загальна вартість охорони музею у 2013 році становить 2,32 млн грн.

У 2012 та 2011 роках ціж послуги від УДСО коштували по 2,26 млн грн.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.