У Криму реконструюють Балаклавський бій 1854 року. ФОТО

У Севастополі відбудеться військово-історичний фестиваль "Балаклавська балада" - в пам'ять подій Кримської війни 1853-56 років. Покажуть смертельну атаку легкої бригади британської кавалерії - на землі і... в повітрі.

Центральна подія фестивалю - військово-історична реконструкція основних епізодів одного з ключових боїв Кримської війни і першої облоги міста - Балаклавської битви, в тому числі і драматичної атаки легкої кавалерії на артилерійські позиції.

Час і місце заходу: 6 липня о 14:00. Балаклавська долина, селище Первомайське, район Федюхіних висот.

Вхід вільний.

 "Долина смертної тіні" - дорога під Севастополем, усіяна гарматними ядрами. Фото Роберта Фентона, 1855 рік

Над "Долиною смерті" пілотами клубу любителів старовинної авіації "Air Squadron" (Британія) на 27 літаках різних типів буде представлена ​​"Балаклавська балада" - алегорія атаки англійської легкої кавалерії, кульмінаційного моменту Балаклавського бою.

 Похвилинний таймлайн атаки легкої бригади. Сірі цятки - кількість залпів, здійснених гарматами по кавалеристаx із фронту і флангів протягом атаки. А ще ж стріляли і під час відступу...

Учасники фестивалю: Українські та російські військово-історичні клуби та британський клуб любителів старовинної авіації "Air Squadron".

Як відомо, під Бахчисараєм уже кілька років поспіль відбувається військово-історичний фестиваль "Альмінське діло", присвячений Кримській війні.

Східна війна 1853-1856 років велася між Російською імперією й коаліцією Англії, Франції і Туреччини за контроль над протоками з Чорного у Середземне море і нинішніми територіями Румунії та Молдавії. Основні бойові дії розгорталися в Криму, тому війна увійшла у світову історіографію як Кримська.

У ході бойових дій союзникам вдалося сконцентрувати угруповання армії і флоту на Чорному морі і здійснити успішну висадку в Криму десантного корпусу, нанести російської армії низку поразок і після річної облоги захопити Севастополь.

Українці брали участь у боях на обох сторонах фронту, переважно у складі імперської армії та флоту.

 Солдати і офіцери 13-го полку легких драгунів, які залишилися в живих після атаки легкої бригади. Фото Роберта Фентона, 1855 рік

Найбільш драматичною в історії війни вважається катастрофічна за наслідками (здійснена через "зіпсований телефон" усних розпоряджень) атака британської кавалерії під командуванням лорда Кардігана на артилерійські позиції російської імператорської армії під час Балаклавської битви 25 жовтня 1854 року.

Розгляд атаки легкої кавалерії у британському парламенті дивіться у стенограмі засідання Палати громад 29 березня 1855 року.

Дивіться також:

Інші матеріали за темою "Кримська війна"

Інші матеріали за темою "Фестивалі"

Інші матеріали за темою "Реконструкція"

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.