ТАБАЧНИК ЛІКВІДУВАВ ВІДДІЛ РЕСТАВРАЦІЇ СТАРОДРУКІВ У ЛЬВОВІ

У науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка ліквідували відділ реставрації стародруків.

Про це повідомляє "ҐалІнфо" з посиланням на проркетора з науково-педагогічної роботи ЛНУ Володимира Кирилича.

За словами проректора, 27 вересня 2012 року вийшов наказ міністра освіти про типову структуру бібліотек вищих навчальних закладів 3-4 рівня акредитації. Відповідно до наказу, вишу доведеться ліквідувати деякі підрозділи бібліотеки і звільнити третину її працівників.

Серед відділів, які не передбачені новою, універсальною для всіх вишів структурою, опинився і відділ реставрації стародруків.

"У цьому відділі працює 6 людей і вони виконують дуже делікатну роботу", – зауважив Кирилич.

Фонди наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка нараховують близько 3,5 млн екземплярів. Бібліотека багата на стародруки, інкунабули, які походять з часів, коли майбутній університет був єзуїтським колегіумом.

Наказ Табачника прирівняв львівський виш до тих, які є значно молодшими за нього і не мають настільки багатих і цінних фондів.

Загалом наказ міністра передбачає звільнення 53 працівників бібліотеки з понад 160. Люди попереджені про скорочення. До березня їм, відповідно до закону, буде нараховуватися зарплатня.

Протягом двох місяців університет намагатиметься вирішити питання їхнього працевлаштування.

Дивіться також інші матеріали ІП на тему "Табачник"

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.