Митники знайшли унікальний старообрядницький хрест. ФОТО

У міжнародному пункті пропуску "Станція Вадул-Сірет" (українсько-румунський кордон) під час здійснення митного контролю ручної поклажі громадянина Росії співробітниками митниці виявлено фрагмент ікони та старообрядницький хрест.

Про це повідомляє прес-центр Держмитслужби України.

Громадянин Росії прямував у приватних справах з Росії до Болгарії швидкісним потягом сполученням "Москва-Софія".

В ході здійснення митного контролю у шкіряному портфелі, що знаходився на нижній поличці купе, в поліетиленовому прозорому файлі митники виявили фрагмент ікони "Спас Вседержитель", який - за попереднім визначенням мистецтвознавців - є зразком продукції сакрального призначення іконописних артілей кінця XIX - початку XX століття.

Та справжньою знахідкою виявився старообрядницький напрестольний  хрест, який знаходився серед предметів одягу в господарській сумці.

Згідно з висновком державної мистецтвознавчої експертизи, хрест має значну історичну та культурну цінність, є рідкісним і унікальним типом старообрядницьких напрестольних хрестів та підлягає поданню для занесення до Державного реєстру національного культурного надбання.

Громадянин Росії виявлені предмети визнав своєю власністю. Однак, жодних дозвільних документів, передбачених законодавством України, які були б підставою для переміщення через митний кордон, не надав.

Співробітниками митниці розпочато справу про порушення митних правил за ознаками статті 472 Митного кодексу України. Виявлені предмети вилучені.

Про інші цікаві знахідки митників читайте і дивіться за темою "Митниця"

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.