Спецпроект

Відвідуваність новинних сайтів сягнула історичного максимуму

Руйнівний землетрус і цунамі, що відбулися в Японії у п'ятницю, 11 березня, призвели до разючих стрибків інтернет-трафіку на найбільших новинних і відеосайтах планети.

Годинна відвідуваність новинного агрегатора Yahoo News досягла історичного максимуму, повідомляє "Кореспондент".

За даними керівництва Yahoo, в п'ятницю з головної сторінки сайту здійснювалося понад 1 млн переходів на годину на новини про цю подію.

Таким чином, землетрус в Японії, що частково торкнувся також Гаваїв і Тихоокеанського узбережжя США, згенерував другий за величиною обсяг трафіку протягом дня в історії американського пошуковика, поступившись лише дню появи новини про смерть Майкла Джексона 25 червня 2009 року.

Протягом дня трафік сервісу стрімко зростав, а в одну з годин досяг свого годинного історичного максимуму для сайту.

Майже безпрецедентне збільшення трафіку торкнулося і сайту MSNBC з його відео подій у прямому ефірі. Станом на північ по Києву сервіс обслужив понад 30 млн онлайн-відеопотоків. Це стало рекордом для сайту після дня панахиди по Джексону - 7 липня 2009 року.

Небувалі стрибки трафіку торкнулися також популярної відеоплатформи YouTube, куди ЗМІ активно завантажують відео з місця подій і новинні сюжети.

Наприклад, кілька кліпів Associated Press миттю породили більш як 1,2 мільйони переглядів всього за кілька годин після того, як були розміщені.

Міжнародні ЗМІ також відзначають швидку реакцію інтернет-користувачів на стихійне лихо.

Twitter-користувачі поширюють лінки на карту з безпечними місцями, де можна сховатися від руйнівної сили землетрусу.

Канал Citizentube зібрав документальні свідчення катаклізму - аматорські відео і фрагменти інформаційних програм.

А Google запустив проект "Person Finder: 2011 Japan Earthquake", де в режимі онлайн розміщує інформацію про загиблих і постраждалих, з можливістю пошуку по імені.

У пошуках Костя Щита

На початку 2021 року, гортаючи скановані копії українського щоденника "Свобода", я натрапив на вельми просте пошукове оголошення: людина, яку шукали, була родом з моєї рідної Мерефи. Як згодом стало відомо, цією людиною був Костянтин Мусійович Щит — старшина української армії та тенор Української Республіканської Капели, яскраву історію життя якого впродовж майже сторіччя тримали в таємниці родичі з двох різних частин світу.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.